ligue1 // odwiedzony 302992 razy // [xtc_warp szablon nlog7 v01f beta] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (750 sztuk)
13:11 / 26.11.2005
Za nami czwartkowa kolejka Pucharu UEFA, bardzo udana dla francuskich ekip albowiem 2 z nich już zapewniły sobie dalszy udział w tych rozgrywkach.
Ale po kolei.
W gr.A Monaco wygrało u siebie z HSV 2:0. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, i kiedy wydawało się że zakończy się bezbramkowo, na minutę przed jej końcem Camel Meriem idealnie podał do Togijczyka Emmanuela "Sheyi" Adebayora a ten pokonał Stefana Wächtera. W drugiej odsłonie Niemcy dążyli do wyrównania, lecz nie zawsze fair. Efektem tego była czerwona kartka dla Holendra Khalida Boulahrouza. Oczywiście nie pomogło to gościom, i choć nasi zachodni sąsiedzi słyną z gry do końca to Francuzi zdobyli drugą bramkę w doliczonym czasie gry. Tym razem Sheyi asystował a gola strzelił Olivier Veigneau.
Viking Stavanger - Slavia Praha 2:2 (1:0)
Bramki: T. Nhleko (26), A. Gaarde (55) - S. Vlček (51), K. Pitak (83).
Monaco - HSV 2:0 (1:0)
Bramki: Sheyi (44 min.), O. Veigneau (95 min.)

1. 6 3:2 HSV
2. 4 6:4 Slavia
3. 4 3:4 Viking Stavanger
4. 3 2:1 Monaco
5. 0 2:5 CSKA Sofia

W gr.C doszło do kolejnego pojedynku francusko-niemieckiego. Tym razem gospodarzami była ekipa Bundesligi - Hertha Berlin, a gośćmi Lens. Bramek jednak nie było i drużyna francuska spadła na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedziła ją włoska Sampodoria. Artur Wichniarek z Herthy nie zagrał ani minuty.
Hertha Berlin - Lens 0:0
Halmstad - Sampdoria 1:3 (1:1)
Bramki: D. Djurić (18) - A.S. Diana x2 (67, 86), S. Volpi (31)

1. 4 4:0 Steaua
2. 4 3:1 Sampdoria
3. 4 5:4 Lens
4. 4 1:0 Hertha Berlin
5. 0 1:9 Halmstad

W gr E niespodziewany lider Strasbourg pojechał do Rzymu na mecz z Romą. W lidze Strasbourg jest ostatni, bez żadnego zwycięstwa, ale w Pucharze UEFA idzie mu fantastycznie. Pierwsza połowa rzymskiego spotkania była wyrównana lecz bezbramkowa. Co prawda swoje szanse mieli Szwed Alexander Farnerud i reprezentant Demokratycznej Republiki Konga Shabani Nonda ale nie udało im się wpisać na listę strzelców. 7 min. po przerwie Tunezyjczyk Haykel Guemamdia dośrodkował w pole karne a piłkę do siatki skierował 19-letni Habib Bellaid, który jeszcze nie tak dawno grywał w młodzieżówce Strasbourga. Jednak gościom nie udało się utrzymać tego wyniku, a to za sprawą cudownego uderzenia w okienko Antonia Cassano, asystę zaliczył przy tej akcji Shabani Nonda. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, zaś Racing zapewnił sobie już udział w dalszej rundzie.
Tromsoe - Crvena Zvezda 3:1 (2:1)
Bramki: O.M. Arst x2 (37, 73k.)P. Bernier (22) - N. Zigić (24)
Roma - Strasbourg 1:1 (0:0)
Bramki: A. Cassano (73 min.) - H. Bellaid (52 min.)

1. 7 5:1 Strasbourg
2. 4 3:2 Roma
3. 3 4:5 Tromsoe
4. 3 2:3 Basel
5. 0 2:5 Crvena Zvezda

W gr.F ekipa OM wymęczyła zwycięstwo nad Heerenveen. Najsprawiedliwszym wynikiem byłoby 0:0 jako że oba zespoły niewiele pokazały, lecz szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Troszkę też i zawinił sędzia João Ferreira z Portugalii. Najpierw nie uznał faulu w polu karnym na Senegalczyku Mamadou Niangu choć faul był, a 2 min. potem, gdy Niang przewrócił się sam, już przewinienie uznał. Jedenastkę skutecznie egzekwował najlepszy na boisku Nigeryjczyk Taye Ismaila Taiwo

Tym samym Marsylczycy są już w następnej rundzie.
CSKA Mokva - Levski Sofia 2:1 (0:0)
Bramki: Wagner Love x2 (49 min., 73 min.) - V. Domovtchiyskiy (90 min.).
OM - Heerenveen 1:0 (0:0)
Bramka: T.I. Taiwo (89 min.-karny).