ligue1 // odwiedzony 303045 razy // [xtc_warp szablon nlog7 v01f beta] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (750 sztuk)
20:57 / 17.11.2005
We wtorek reprezentacja Francji do lat 21 awansowała do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2006.
Ostatnią przeszkodę stanowiła ekipa Anglii. W pierwszym meczu było 1:1 więc gospodarzom wystarczał bezbramkowy remis. Ale gracze z Wysp nie zamierzali się poddawać bez walki. Co prawda pierwsza połowa nie przyniosła bramek ale już 10 min. po przerwie, po dośrodkowaniu gracza beniaminka Premiership - Wigan Athletic Ryana Taylora Darren Bent popisał się celną główką. Ale Trójkolorowi wyrównali już cztery minuty później po strzale doskonale znanego Francka Ribéryego. I kiedy wydawało się że dojdzie do dogrywki na kontrowersyjną decyzję zdobył się włoski sędzia spotkania Matteo Trefoloni przyznając rzut karny za faul Kierana Richardsona na Lassanie Diarze. Do piłki podszedł Jimmy Briand i mimo że Scott Carson wyczuł jego intencje trafił do bramki.

U21: Francja - Anglia 2:1 (0:0)
0:1 D. Bent 55 min.
1:1 F. Ribéry 59 min.
2:1 J. Briand 86 min. (k)
miejsce: Nancy