ligue1 // odwiedzony 302704 razy // [xtc_warp szablon nlog7 v01f beta] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (750 sztuk)
08:49 / 11.11.2005
link
komentarz (0)
W minioną środę o godz. 16.00 miejscowego czasu, w stolicy Martyniki Fort-de-France odbył się towarzyski mecz Francja - Kostaryka poświęcony pamięci ofiar katastrofy lotniczej w sierpniu, w której zginęło wielu Martynikańczyków.
Spotkanie było żywe i trzymało w napięciu do ostatnich minut. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do trzeciej drużyny eliminacji MŚ ze strrefy CONCAACAF. Efektem tego były dwie bramki. Najpierw Fabiena Bartheza pokonał Alvaro Saborio Chacón, a 5 min. przed przerwą dokonał tego również grający na co dzień w Stanach Danny Alberto Fonseca. Trójkolorowi się jednak nie załamali bo już 3 minuty po wznowieniu gry Nicolas Anelka wykorzystał dokładne podanie Thierry'ego Henry i było 2:1. To pierwszy występ Anelki w kadrze od ponad 3 lat. Z każdą kolejną minutą wzrastało posiadanie piłki przez Francuzów. Do wyrównania próbowali doprowadzić Sidney Govou i Henry, ale nie udało im się zaskoczyć José Francisco Porrasa. Remis stał się faktem dopiero po strzale wprowadzonego za Anelkę Djibrila Cissé (asysta: Vikash Dhorasoo). 3 minuty przed końcem meczu wspaniały Thierry Henry, najlepszy francuski piłkarz, strzelił zwycięskiego gola. Ekipa Raymonda Domenecha pokazała grę do końca, tak jak Francja z lat 1998 i 2000.

Francja - Kostaryka 3:2 (0:2)
0:1 A. Saborio Chacón (13 min.)
0:2 D.A. Fonseca (40 min.)
1:2 N. Anelka (48 min.)
2:2 D. Cissé (79 min.)
3:2 Th. Henry (87 min.)

Miejsce: Fort-de-France (Martynika)
Widzów: 16000
Sędzia: G. Alacal Piñeda (Meksyk)

Francja: F. Barthez - E. Abidal (A. Réveillère), W. Gallas, L. Thuram (kap.), G. Givet (J. Rothen), V. Dhorasoo, A. Diarra, S. Wiltord (S. Govou), N. Anelka (D. Cissé), Th. Henry, F. Malouda

Kostaryka: J.F. Porras - H. Wallace (R. Myrie Medrano), L. González, (C. Castro), J. Drummond, C. Hernandez (C. Bolaños), W. Centeno Corea, D.A. Fonseca, D. Sequeira, A. Saborio Chacón (B. Ruiz), R. Gómez.