ligue1 // odwiedzony 302874 razy // [xtc_warp szablon nlog7 v01f beta] // n-log home
pokaż: ostatnie 20 | wszystkie z tego miesiąca! (0 sztuk) | wszystkie (750 sztuk)
12:12 / 25.10.2005
link
komentarz (0)
Jednym z najciekawszych meczów 12. kolejki Ligue 1 było spotkanie w St.-Etienne, gdzie miejsowy ASSE grał przeciwko Olimpijczykom z Marsylii. Bohaterem spotkania został pomocnik gospodarzy David Hellebuyck który w pierwszej połowie idealnie obsłużył Gwinejczyka Pascala Feindouno a w drugiej jeszcze piękniej sam wykończył akcję. Rywali stać było tylko na trafienie Francka Ribery'ego.
Jeśli chodzi o piękne gole to tych doprawdy w tej kolejce nie brakowało. Bodajże najładniejszą bramkę, po jeszcze ładniejszej solowej akcji, zdobył Matt Moussilou, a działo się w spotkaniu Lille - Nantes (2:0). Pierwszego gola w tym meczu uzyskał Jean Makoun.
Niewiele gorzej wyglądały zwody i trafienie Bonaventoure Kalou z Cote D'Ivoire. Był to jedyny gol w pojedynku PSG z beniaminkiem z Nancy.
Nasz rodzynek w Ligue 1 - Marcin Żewłakow znowu nie zagrał ani minuty. Jego Metz doznał druzgocącej porażki z liderem rozgrywek Lyonem aż 0:4. Dwie bramki padły po akcjach Florent Malouda - Sylvain Wiltord, przy czym raz bramkę zdobył ten pierwszy, a raz drugi. Po golu dołożyli także Norweg John Carew i Juninho Pernambucano który nie dość że trafił lewą nogą to jeszcze z dziesiątego metra - a więc bardzo dla siebie nietypowo.
Mecz w Nicei rozgrywano bez publiczności. Była to kara za złe zachowanie się kibiców w poprzednich dwóch kolejkach. Brak dopingu nie przeszkodził jednak gospodarzom wygrać 1:0. Dwie stuprocentowe szanse miał nowy nabytek Nice - były gracz Lorient Bakary Koné ale jedyną bramkę meczu zdobył niezawodny Mahama Vahirua, była więc okazja na zaprezentowanie słynnej polinezyjskiej łodzi.
Kolejna, 13 kolejka już w najbliższy weekend.