ligue1
komentarze
Wpis który komentujesz:

Za nami przedostatnia kolejka fazy grupowej Pucharu UEFA. Przyjrzyjmy się więc udziałowi zespołów francuskich w tych rozgrywkach.

W gr.A bardzo blisko awansu jest drużyna Monaco. Ekipa z Księstwa pokonała na wyjeździe praską Slavię i do awansu potrzeba jej remisu w ostatniej kolejce, u siebie z CSKA Sofia.
Mecz w Pradze ułożył się dla gości fenomenalnie bo już w 11 minucie pochodzący z Majotty Toifilou Maoulida

dostał doskonałe podanie od Patrice Evry i było 1:0 dla Monagasków. A trzeba powiedzieć że włoski szkoleniowec Monaco Francesco Guidolin przystępował do tego spotkania z wielkimi obawami albowiem nie mógł skorzystać z usług takich piłkarzy jak: Brazylijczyk Maicon, Togijczyk Sheyi Adebayor czy reprezentanci kraju: Camel Meriem i Sébastien Squillaci. Aliści i ci co grali spokojnie wystarczyli na zespół ze stolicy Czech co najlepiej potwierdziła akcja z drugiej połowy kiedy młodziutki Nicolas Maurice-Bellay zagrał do Maoulidy a ten po pięknym rajdzie ustalił wynik na 2:0. Monaco lideruje w grupie z 6pkt. na koncie.

CSKA Sofia - Viking Stavanger 2:0 (1:0)
bramki: Kh. Yanev (35 min. - k.), G. Zadi (47 min.)
Slavia - Monaco 0:2 (0:1)
bramki: T. Maoulida x2 (11 min., 71 min.)

1. 6 4:1 Monaco
2. 6 3:2 HSV
3. 4 6:6 Slavia
4. 4 3:6 Viking Stavanger
5. 3 5:5 CSKA Sofia

W gr.C ekipa Lens pauzowała i za 2 tygodnie będzie musiała wygrać z Sampdorią jeżeli myśli o dalszym udziale w rozgrywkach. Awans niespodziewanie zdobyła już z tej grupy bukaresztańska Steaua po rozgromieniu Szwedów z Halmstad.

Sampdoria - Hertha Berlin 0:0
Steaua - Halmstad 3:0 (1:0)
bramki: M. Radoi (11 min.), N. Goian (63 min.), V. Iacob (71 min.)

1. 7 7:0 Steaua
2. 5 3:1 Sampdoria
3. 5 1:0 Hertha Berlin
4. 4 5:4 Lens
5. 0 1:12 Halmstad BK

W gr.E pauzował Strasbourg, ale drużyna ta już poprzedniej kolejce zapewniła sobie awans dalej. Za plecami Racingu trwa natomiast wielka bitwa o 2 pozostałe miejsca. Szansę na wyjście z grupy mają jeszcze szwajcarska Bazylea, włoska Roma i belgradzka Czerwona Gwiazda.

Crvena Zvezda - Roma 3:1 (1:1)
bramki: N. Zigić - x2 (39 min., 86 min.), M. Purović (77 min.) - Sh. Nonda (23 min.)
Basel - Tromsoe IL 4:3 (1:3)
Bramki: M. Petrić (17 min.), M.E. Delgado (61 min.), S. Chipperfield (67 min.), D. Degen (75 min.) - L.I. Strand - x2 (2 min., 29 min.), O.M. Arst (19 min.)

1. 7 5:1 Strasbourg
2. 6 6:6 Basel
3. 4 4:5 Roma
4. 3 5:6 Crvena Zvezda
5. 3 7:9 Tromsoe IL

W gr.F Marsylia, która przepustkę do dalszej gry miała już w kieszeni, po nieciekawym meczu przegrała z Levskim Sofia 0:1 po golu Hristo Yovova w drugiej połowie. Tym samym gracze z Bałkanów wyprzedzili OM w tabeli. Postawa zespołów bułgarskich (dwa stołeczne: Levski i CSKA oraz Litex) oraz rumuńskich (3 stołecznie: Steaua, Rapid i Dinamo) to prawdziwe zaskoczenie tej edycji Pucharu UEFA.

5. 2 0:1 Heereneveen

Jedyną ekipą francuską która ma pewność że z awansu do dalszej rundy nici jest Rennes. Może byłoby inaczej gdyby chłopcy węgierskiego szkoleniowca Laszlo Bölöniego pokonali w czwartek ukraiński Szachtar. Tak się jednak nie stało albowiem po golu Brazyjczyka Elano wygrali goście z Doniecka, i to oni, wraz z bukresztańskim Rapidem i VFB awansowali dalej.

Rapid B. - PAOK 1:0 (1:0)
bramka: M. Maldarasanu (45 min.)
Rennes - Szachtar 0:1 (0:1)
Bramka: Blumer Elano (38 min. - karny)

1. 9 4:0 Rapid B.
2. 9 4:1 Shakhtar