ligue1
komentarze
Wpis który komentujesz:

Hitem 11. kolejki Ligue1 było spotkanie vicelidera PSG w Marsylii z ekipą OM. Rzeczywiście walki było sporo, gorzej z bramkami bo piłkarze razili wyjątkową nieskutecznością. Gola na wagę 3 pkt. zdobył dla gospodarzy Albańczyk Lorik Cana.
Lider - ekipa OL z trudem wygrała ze średniakiem z Korsyki 3:2. Co prawda zaczęło się planowo od bramki nowopozyskanego Brazylijczyka Freda ale już 5 minut później jego rodak Cris fauluje w polu karnym Kabę Diawarę i sam poszkodowany udanie wymierza sprawiedliwość. Do przerwy było więc 1:1. Podrażniło to chłopców trenera Gerarda Houlliera bo ledwo zaczęła się druga połowa a bramkę zdobył niezawodny Juninho Pernambucano. Jednak i tym razem Ajaccio potrafiło doprowadzić do wyrównania, a pomógł im w tym gracz Lyonu Portugalczyk Tiago strzelając bramkę samobójczą. 3 pkt. dla ekipy OL uratował Sylvain Wiltord. Po tym ciosie Korsykańczycy się już nie podnieśli.
Jak do tej kolejki w Ligue1 były tylko 2 drużyny bez zwycięstwa: Strasbourg i ekipa Marcina Żewłakowa czyli FC Metz. I tak też pozostało bo Strasbourg przegrał z Rennes 0:1, a Metz uległo na wyjeździe Monaco 0:3 przy czym należy podkreślić piękne bramki z rzutów wolnych strzelone przez Greka Andreasa Zikosa i reprezentanta kraju Camela Meriema. Żewłakow nie zagrał ani minuty.
Całkiem dobrze radzą sobie beniaminkowie z Nancy i Le Mans. Gracz Nancy Elie Kroupi z Cote D'Ivoire jest już na drugim miejscu tabeli strzelców ligi francuskiej. W ostatniej kolejce Kroupi ustalił wynik meczu z Tuluzą na 2:0 (pierwsza bramkę zdobył młodziutki senegalski obrońca Pape Diakhaté).
Natomiast Le Mans zremisowało na własnym boisku z uczestnikiem LM Lille. Bramkę dla gospodarzy zdobył po faulu na Gwinejczyku Ismaëlu Bangourze Olivier Thomas który przez wiele lat pałętał się po boiskach 2 ligi. Jednak już minutę później wyrównał Matt Moussilou.
Na gracza kolejki spokojnie można wybrać napastnika Auxerre Benjaniego Mwaruwariego

który zaliczył asystę i bramkę w meczu z Troyes (3:0).
W tabeli OL ma już 7pkt. przewagi nad PSG któremu z kolei po piętach depcze ekipa Bordeaux.
W tym tygodniu drużyny francuskie czekają mecze LM i Pucharu UEFA.

AS Nancy - Toulouse 2:0 (1:0)
Monaco - Metz 3:0 (0:0)
Auxerre - Troyes 3:0 (1:0)
Racing Strasbourg - Stade Rennes 0:1 (0:1)
Racing Lens - Nice 2:2 (0:1)
Le Mans - Lille 1:1 (1:1)
Girondins Bordeaux - Sochaux 1:1 (0:1)